Żłobek od 1 roku

Baje i Psoty oferują szerokie spektrum różnych zajęć dla dzieci w żłobku

Mała grupa, oddane dzieciom opiekunki, estetyczne pomieszczenia, wydzielona część placu zabaw wyłącznie dla najmłodszych, indywidualne podejście do każdego dziecka to wszystko sprawia, że dziecko ma szansę poczuć się tak jak we własnym domu. Oprócz stałych punktów dnia jak, pory posiłków, zabiegi pielęgnacyjno-higieniczne, drzemki, dzieci uczestniczą w zajęciach grupowych i indywidualnych i poprzez zabawę odkrywają otaczający je świat.

Każdy rodzaj aktywności dostosowany jest do temperamentu i wieku dzieci ale przede wszystkim ma służyć rozwojowi.

zabawy sensoryczne

Dziecko zobaczy, powącha, spróbuje, dotknie i posłucha, czyli doświadczy otoczenia na własnej skórze, innymi słowy, dostarczamy dzieciom różnorodnych bodźców na co dzień. Takie zabawy pobudzają rozwój dziecka lepiej niż niejedna droga zabawka

Do zajęć wykorzystujemy różne materiały między innymi produkty codziennego użytku takie jak kisiel, galaretkę, olej spożywczy (zabawa śliskim makaronem jest super!), produkty sypkie (mąka, kasza , groch itp), a także piasek kinetyczny i wiele innych. Elementy integracji sensorycznej pojawiają się prawie na każdych zajęciach w żłobku.

zajęcia muzyczno-ruchowe

Nie sposób przecenić ich dobroczynnego wpływu na zdrowie i samopoczucie dziecka. Bez aktywności fizycznej tańca, gier i zabaw ruchowych dziecko nie będzie się prawidłowo rozwijać. Ponadto zabawy w takt muzyki umuzykalniają, gimnastykują ciało, nauczają poczucia rytmu i wreszcie sprzyjają integracji w grupie. Ruch poprawia rozwój sprawności motorycznej ale też, co nie jest bez znaczenia, sprawia dziecku najwięcej radości.

zajęcia plastyczne/manualno-konstrukcyjne

Służą rozwojowi procesów poznawczych, myślenia, spostrzegania i wyobraźni przestrzennej. Realizowane są w formie warsztatów na których dzieci uczą się kolorów, kształtów, ćwiczą zmysł dotyku, bawią się fakturą.

zajęcia dydaktyczne

Dzięki nim kształtuje się wiedza dziecka o otaczającym go świecie. Dzieje się to poprzez naukę wierszyków, opowiadanie bajek, śpiewanie piosenek, oglądanie ilustracji, nazywanie przedmiotów, poznawanie zwierząt i roślin.

Baje i Psoty celebrują tradycyjne święta, jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie a dzień urodzin każdego dziecka jest również okazją do świętowania. Ponadto dzieci oglądają zaproszone do placówki teatrzyki i grupy muzyczne.

Wszystkie zajęcia i atrakcje są dostosowane do wieku dziecka i przeprowadzane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Rekrutacja do żłobka rozpoczęta