Nasi specjaliści

w godzinach 18:00-20:00
Zapisy: 662 205 622

Logopeda Monika Wolska-Pluta

O naszej Pani Logopedzie:
Jestem fizykiem medycznym oraz logopedą z wykształcenia i zawodu. Od 2005 roku pracowałam z dziećmi niedosłyszących zakładając i regulując ich aparaty. Jako, że dzieci niedosłyszące miały duże kłopoty z mową i artykulacją- naturalną koleją rzeczy było dla mnie ukończenie podyplomowych studiów logopedycznymi uzupełnionych o kurs terapii ręki, żeby umieć im pomóc w szerokiej płaszczyźnie. Od 5 lat pracuję wyłącznie jako logopeda i terapeuta ręki. Równolegle pracuję w dwóch przedszkolach, w tym roku szkolnym pod moją opieką znajdowało się dwadzieścioro dzieci z wadami wymowy, kłopotami motorycznymi (ręka) oraz orzeczeniami o potrzebie kształcenia spacjalnego (typu autyzm, Zespół Aspergera, porażenie dziecięce).

Z zasady dzieci biorące udział w zajęciach logopedycznych połączonych z terapią ręki zaczynają terapię od 3 roku życia, chyba że jednostkowe dzieci  wymagają podjęcia wcześniejszych działań. To jest indywidualna ocena. Wszystkie dzieci przechodzą co najmniej raz w roku badanie przesiewowe. Chcę wychwycić wszelkie nieprawidłowość w mowie i rozpocząć terapię. Młodsze dzieci (do ok. 3,5- 4 roku życia) dwukrotnie (na ogół jest to wrzesień i styczeń). Wszyscy Państwo otrzymają ode mnie diagnozę logopedyczną w formie pisemnej. Ja zakładam dla każdego dziecka własną dokumentację w formie karty logopedycznej.

Proszę pamiętać, że prawidłowa komunikacja dziecka skutkuje jego dobrym samopoczuciem w przedszkolu i poza nim. Dziecko potrafi się porozumieć z dorosłymi, komunikować swoje potrzeby oraz porozumieć z innymi dziećmi w czasie zabawy. Rozwój mowy dziecka, różny dla różnych etapów wieku kończy się do siódmego roku życia. Dziecko idące do szkoły powinno prawidłowo artykułować wszystkie głoski. Czas żłobkowy i przedszkolny od strony językowej jest czasem na rozwój mowy, strony gramatycznej, poszerzania zasobu słownikowego. Równoważne są umiejętności i prawidłowa sprawność ręki. Wszak kiedyś Państwa dzieci pojadą do szkoły.

Zajęcia logopedyczne połączone z ćwiczeniami motorycznymi trwają 30 minut. 5 minut trwa ćwiczenie "buźki" przy lustrze, potem ćwiczenia wymowy, jezyka, rozumienia poleceń, strony gramatycznej w formie zabawy (np. gry logopedyczne, układanki), następnie ćwiczenia poprawiające sprawność ręki. Oczywiście wszystko jest formą zabawy. Moje dzieci logopedyczne bardzo lubią zajęcia z logopedii i czekają na "swój" dzień, a i mnie jest miło pracować z chętnymi do pracy, radosnymi dziećmi.
Starsze dzieci ( od 4- 4,5 roku życia) mają zeszyty. Wpisuję ćwiczenia, zadania, wklejamy to, co robiliśmy podczas zajęć. Dla starszych dzieci zeszyt jest formą przygotowania już do obowiązku szkolnego. Mają pracę domową, którą odrabiają. I nadal jest to forma zabawy, nie zapominam o tym. Na wszelkie pytania odpowiem osobiście w przedszkolu,

W czwartek w godzinach 18.00-20.00 bedzie Pani Monika przyjmować chętnych na spotkania i terpię

Nie czekaj, bo zdrowie twojego dziecka jest najważniejsze!!!

Zapisy do logopedy pod numerem tel. 662 205 622
Gimnastyka korekcyjna